Medvídci Bubu Bears

Originální, styloví a roztomilí…takoví jsou medvídci Bubu Bears, které šije maminka dvou malých holčiček Jana. Musím se přiznat, že když jsem Bubu Bears uviděla poprvé, tak nadchli hlavně mě a až pak jsem si řekla, že by stejnou radost mohli udělat i Matějovi :-).

bubu3Medvídci Bubu Bears dorůstají různých velikostí. Někteří jsou menší, jiní jsou zase více než 40 ti centimetroví dlouháni. Typické pro ně je hubené tělo, dlouhé nohy a krátké ruce, ale najdete i medvídky širších rozměrů. Zatímco někteří medvídci na vás budou vesele mrkat, tak jiní mají zavřená očka, a tak vypadají, že spí. Vyrobení jsou většinou ze 100% bavlny nebo třeba z wellsoftu, který je na první pohled úplně muchlací :-). Někteří Bubu Bears jsou vyrobení z látek, které mají certifikát pro děti do 3 let, takže je v pohodě mohou žužlat i ti nejmenší. Medvídci bez certifikátu mohou zatím sloužit jako hezká dekorace do pokojíku, než jejich malí majitelé trochu povyrostou.

Od Bubu Bears si můžete koupit i bílého medvídka, kterého si pak vymalujete dle své fantazie a vytvoříte si tak mazlíka přesně podle svých představ. Pro větší dítka ideální zábava na dlouhé zimní večery, které nás už bohužel brzy čekají…

Bubu2Každý medvídek je samozřejmě originál a Jana vám určitě vyrobí medvídka přesně na míru! U nás bylo zadání jednoduché. Medvídek námořník! A co by to bylo za námořníka, když by se neměl na čem plavit :-). Pro Adélku Jana vyrobila sladce růžového muchlacího medvídka a do soutěže, na kterou se už brzy můžete těšit, jednoho fešáka v mint barvě. A mrkněte sami, jak se všichni medvídci povedli!

Bubu Bears můžete koupit na fleru a pokud uvažujete, že medvídka koupíte jako vánoční dárek, tak se Janě ozvěte co nejdřív, aby k vám medvídek pod stromeček stihnul doputovat včas…

Jak se maminka Jana k výrobě Bubu Bears dostala, co je její inspirací nebo jak vznikl název Bubu Bears se dočtete v rozhovoru, který nám ochotně poskytla!

Jste maminka na mateřské? Pokud ano, jak staré jsou vaše děti?

Ano, momentálně jsem na rodičovské dovolené s druhou dcerkou, která má 1 rok, starší v srpnu oslavila 3 roky.

Co vás přivedlo na myšlenku začít šít medvídky? A proč právě medvídky?

Bylo toho asi víc. Prvotním impulsem byla touha mít doma nějakou látkovou hračku pro mou první dceru pár měsíců po jejím narození, ale v obchodech se mi zdálo vše moc drahé. Nakonec jsem objevila na fleru jednu krásnou myšku za super cenu a přímo od konkrétní paní, co ji šila, a tu jsem i koupila. Měla svlékací šatičky a mně se hned vybavilo dětství, kdy nám babička švadlena šila nádherné a originální oblečení i doplňky nebo dokonce i postýlky pro panenky.

Pak následoval vánoční dárek od kamarádky – krabice „Ušij si medvídka“ a já se do něj pustila a několik večerů jej poctivě šila v ruce. Z dnešního pohledu je chudák hodně nepovedený, ale tehdejší radost, že jsem to zvládla, byla nepopsatelná! Ještě ji podpořil manžel, který prohlásil, že je úžasné, že jsem naší holčičce sama ušila hračku! (A to on jinak s chválou šetří a mé kreativní počiny šly vždy mimo něj:-) )

No, a pak následoval jeden časopis o šití pro kamarádku, na který se mi v tašce vylilo pití… nechala jsem si jej… pak akční nabídka šicích strojů a příslib manželovi, že mu na něm občas alespoň zkrátím kalhoty 🙂 a byla na světe první panenka podle časopisu.

Bubu 4No a medvídci? To je klasika. Pro holky i pro kluky. A já chtěla něco jednoduchého na výrobu a zároveň mazlivého, dobře padnoucího do dětské ručky. Původní idea byla ze základního obdélníkového tvaru vytvořit několik druhů zvířátek. Během čmrkání s dcerkou se postupně zrodil dlouhán s krátkýma ručkama a dceři jsem ušila hned 2 – černého a bílého. A ti se líbili i jinde, tak jsem u medvídků prozatím zůstala. Pak přišlo různé zkoušení nových látek, „nálety“ na galanterie, obdarovávání kamarádek s malými dětmi i první prodeje. A tím i nabídka na webu. A vznikla závislost!

Postupně tak zkouším také nové tvary – někdy z mé hlavy a jindy podle přání zákaznic.

Pro koho byl první medvídek, kterého jste ušila?

První medvídek Bubu, tedy vlastně první 2,  byli pro moji starší, tehdy 1,5 letou dcerku.

Kdy jste se rozhodla začít medvídky prodávat?

Impulsem jednak bylo, když jsem viděla, že si s medvídky malá hezky hraje, pak také zájem kamarádek o ušití, ale především touha tvořit a zkoušet nové věci, využít ty krásné látky, co jsou k dostání…A když už jsou všichni podarovaní, ale vás práce baví dál, místa pro výrobky ubývá…nezbývá, než je poslat do světa 🙂

Kde je možné si vaše výtvory koupit?

Zatím jen na fleru – www.fler.cz/bubu-bears, občas se jich pár objeví v nějakém malém lokálním obchůdku, plánuji zkusit nějaký jarmark, až budu mít dostatečné množství zboží.

Máte nějakého oblíbence?

Oblíbenci budou asi vždy ti první 2, ale sama se nejvíc mazlím s velkým polštářem Maxi Bubu Bear, který jsem ušila loni pro svou druhou holčičku.

Kde čerpáte inspiraci?

Inspirace už tak nějak přichází sama. Když vidím hezkou látku, hned si představím, jak by medvídek z ní vypadal a látku koupím. Nebo zkouším kombinovat různé látky společně a vymýšlím, jestli medvídkovi bude slušet více úsměv, spící oči nebo jiné, srdíčko na bříšku nebo chloupky apod.

Jaké materiály na výrobu medvídků používáte?

Nejčastěji 100% bavlnu. Mám také ráda bavlnu v kombinaci s měkkými mazlivými látkami, jako je minky a wellsoft na 1 stranu či aplikace.

A jak vidíte budoucnost Bubu Bears? Máte nějaké, zatím neuskutečněné, tvůrčí záměry?

Mám deníček plný návrhů na medvídky ale i jiné věci ozdobené medvídky jako taštičky, psaníčka… dcerky mají ode mne šaty s aplikací medvídka, který dokonce píská nebo body s namalovaným se zlatou korunkou. Bohužel ale času je strašně málo, i když šití věnuji téměř každý večer. Ráda totiž občas „utíkám“ k úpletům a šiji pro holky…a ano, občas manželovi zkrátím i ty kalhoty 🙂 Ale hlavně celý proces vytvoření, nafocení a vystavení zboží je pro mne stále zdlouhavý. Takže zatím zůstávám skromná a jsem ráda, že to je tak jak to je. Že se zatím medvídci líbí a už zdobí nejeden dětský pokojíček.

Jak vznikl název Bubu Bears“?

„Bubu“ bylo zřejmě první srozumitelné „slovo“ naší první dcerky, které si pobrukovala, a tak nějak se u nás doma ustálilo i jako její přezdívka 🙂 Pak když jsem se rozhodla pro medvídky, asi mi dlouho netrvalo spojit tato dvě slova dohromady. Český „méďa“ nebo „medvídek“ je buď dlouhé slovo, nebo s diakritikou, proto ten anglický název a také jsem místo teddy bear chtěla něco vlastního, „osobního“, co mi bude i hezky znít 🙂

 

 

Komentáře