Kuchařka Máma v kuchyni

Vaření mě vždycky moc bavilo a byl to vlastně i takový můj koníček. Poslední dobou se ale z vaření  stala každodenní povinnost a neustálé vymýšlení nových a dobrých receptů mě začalo trochu nudit. Ono přece jen uvařit jídlo, které bude zdravé a vhodné pro Matýska a zároveň si na něm pochutnáme i my s mužem není žádná legrace. Narazila jsem ale na super kuchařku, která se jmenuje „Máma v kuchyni“ a je plná receptů, které jsou vhodné jak pro děti, tak i pro dospělé.

Kuchařka je rozdělená do několika oddílů, přičemž každý z nich obsahuje asi 20 – 30 receptů(jen část se svačinami obsahuje receptů méně)  –  Polévky, Hlavní jídla,  Dezerty, moučníky, sušenky a jiné mlsání, Svačiny, pomazánky a malá jídla a 2 Bonusové recepty pro dospělé strávníky. Každý recept je taky doplněný o fotku výsledného produktu a musím uznat, že všechna jídla vypadají naprosto báječně a rozhodně bych se je nestyděla podávat i dospělákům! 🙂 Na začátku kuchařky najdete taky přehlednou tabulku, ve které je uvedeno, od kdy jsou určité potraviny vhodné.

U každého receptu je samozřejmě uveden věk, od kterého můžete jídlo svému dítku podávat a přibližná doba vaření, protože přeci jen s malým dítětem pod nohama se několika hodinovému vaření věnovat nemůžete. Postup je vždy moc hezky a srozumitelně popsaný, takže vaření zvládne opravdu každý. Recepty jsou jednoduché a budete k nim potřebovat běžně dostupné suroviny. U každého receptu autorka taky doplňuje informace týkající se dětské stravy (např. na co si dát při vaření pozor nebo jaké suroviny u menších dětí nahradit jinými vhodnějšími) a u některých najdete i tipy na vylepšení pro tatínky, kteří ne vždy až tak moc holdují extra zdravé kuchyni.

Kuchařka stojí cca. 300,-Kč a sledovat můžete i blog její autorky (http://mamavkuchyni.cz/), na kterém se průběžně objevují nové a nové recepty.

 

 

 

 

 

Komentáře