Kouzelné čtení pro nejmenší – Zvířátka na statku

Možná máte v plánu koupit Kouzelné čtení jako vánoční dárek a lámete si hlavu nad tím, jakou knížku vybrat. Pokud máte doma malého čtenáře, tak můžete začít třeba s knížkou Zvířátka na statku, která je určená právě pro ty nejmenší.

IMG_0647

 

My jsme si kromě knížky Hravé učení (detailnější recenzi najdete tady), která je určená pro děti od 3 let, vybrali právě knížku Zvířátka na statku, která by měla být už pro ty nejmenší (od 2 let).

IMG_0650

 

Hlavní postavou je pejsek Čenda, který děti knížkou provází. Knížka je na rozdíl od Hravého učení jednodušší, není v ní žádný text, ale jen velké obrázky, které jsou podle mě opravdu moc povedené 🙂 Jak už název napovídá, tak v knížce Zvířátka na statku se děti zábavnou formou seznamují s celou řadou zvířat a věcí, které se na statku a v jeho blízkosti nacházejí. Spolu s pejskem Čendou se děti taky mohou vydat na výpravu za ztraceným kůzlátkem a nechybí ani zvuky zvířátek nebo různé básničky a říkanky (v knížce je přes 1000 zvuků a textů).

IMG_0651

Pojďme si knížku tedy společně prolistovat 🙂

Na první straně knížku „zapnete“ a můžete regulovat hlasitost zvuku (o tom, jak Kouzelné čtení funguje,  si můžete přečíst tady).

Symbol otevřené knížky pojmenovává věci a zvířata, na které dítě tužkou ukáže (např. „pejsek Čenda, kyblík s vodou…“).

IMG_0652

Pokud tužku přepneme na symbol žárovky, tak se dozvíte detailnější informace o zvířátkách a věcech. Když ukážete na motýlka Jeronýma, kterého najdete v horní části každé stránky, bude vám vyprávět příběh o ztraceném kůzlátku a o tom, jak se ho Čenda vydal hledat a co při tom všechno zažil a viděl 🙂

Pod symbolem notičky pak najdeteme zvuky, které věci nebo zvířata vydávají a rozhovory.

Symbol kostky s tečkami spustí jednodušší nebo o něco složitější  kvízy.

Na poslední straně jsou pak všechna zvířátka, která děti v knížce potkala. Poslední dvojstrana se mi líbí asi nejvíc a je moc zajímavá! 

IMG_0654

Princip je opět stejný. Symbol knížky – tužka pojmenovává zvířátka, symbol žárovky – detailnější informace o zvířátkách (např. „Hlemýžď je plž, kterému se jinak také říká šnek. Žije například v hájích, ale často ho můžete vidět i v zahradách. Na zádech má ulitu a na hlavě čtyři tykadélka. Na dvou delších tykadlech má oči. Hlemýžď se živí rostlinami.“). Symbol notičky – zvuky zvířát, a to na rozdíl od předchozích stran v reálné podobě!  A nakonec tříúrovňový kvíz.

Kdopak dostane letos Kouzelné čtení od ježucha? 🙂

 

 

 

 

 

 

Komentáře