Kojící polštář Candide Multirelax

Mám zkušenost se dvěma kojícími polštáři – jeden jsem měla půjčený v porodnici, druhý je můj, Multirelax od značky Candide. Nemá cenu je srovnávat, v porodnici jsem jako prvorodička byla z kojení vyjukaná a bylo mi jedno, že jsem v krkolomné pozici (hlavně, že miminko pilo :-)). Po dvou měsících kojení a používání polštáře musím uznat, že jsem při výběru toho svého měla šťastnou ruku. A proto jsem se rozhodla ho pochválit v této recenzi.

Kojící polštář Multirelax (Candide)

Kojící polštář Multirelax jsem si pořídila někdy ve čtvrtém – pátém měsíci těhotenství. Né že bych ho v té době tolik potřebovala, ale chtěla jsem si prostě koupit něco do těhotensko-mateřské výbavy. A polštář byla věc, kterou jsem si u manžela obhájila (ani jeden nemáme rádi zbytečné krámy :-)).
Polštář Multirelax měla moje ségra a já si pamatovala, že se synovci líbilo, když v něm ležel jako v hnízdečku. Pro svůj lepší pocit, že nekupuju téměř to nejdražší na trhu, jsem si udělala malou prohlídku polštářů na internetu. Nakonec jsem stejně skončila u Multirelaxu. A co mě na něm tak uchvátilo? Jeho multifunkčnost. Kromě základní funkce, kterou nabízejí i ostatní kojící polštáře, tedy podpory bříška těhotné ženy při spaní nebo odpočinku, a podpory miminka při kojení, přidává díky kojeneckému pásu možnost vytvoření místa pro odpočinek miminka.
Jak jsem psala, polštář jsem si kupovala někdy na přelomu 4. a 5. měsíce těhotenství, kdy mi měl sloužit jako pomůcka na spaní, abych si s ním mohla podkládat bříško při spánku na boku. Tenhle svůj účel splnil dokonale (k podkládání bříška by určitě stačil i normální menší polštářek, ale já jsem věděla, že bych kojící polštář stejně v budoucnu kupovala a takhle jsem ho alespoň pořádně využila :-)).
Svojí hlavní funkci, tedy podporu miminka při kojení zvládá Multirelax také skvěle. Princip kojících polštářů obecně spočívá v tom, že nemusíte držet miminko v náručí, ale můžete si ho kojícím polštářem podložit. Miminko se tak dostane do ideální polohy a výšky a maminka se k němu nemusí ohýbat. Takže se dá říct, že kojící polštáře pomáhají předcházet bolestem zad.
Multirelax má podél vnitřní strany cvočky, kterými se dá sepnout a vytvoří se tak takový pelíšek. Bezpečí miminka zajišťuje kojenecký pás, který je v polštáři uložen a který zabraňuje přetáčení miminka. Maminky tedy nemusí mít strach, že by se dítě mohlo přetočit nebo sklouznout. V Multirelaxu má dítě hlavičku ve vyvýšené poloze oproti nožičkám, takže se maminka nemusí bát do něj miminko uložit i brzy po kojení.
Výplň polštáře tvoří takové drobné kuličky (polyesterové mikroperly), které se dají přesypávat a polštář tak tvarovat a polohovat dle potřeby. Při přesypávání tato výplň lehce šustí.

Vychytávkou je i plastový obal se zipem, ve kterém je polštář dodáván. Díky tomu můžete polštář vozit s sebou na cesty kdykoliv někam vyrážíte a nechcete ho nechat doma :-).
Multrelaxy se dělají v několika různých provedeních, Já mám plyšový béžový, a musím říct, že je strašně příjemný na dotek, prostě takový mazel :-). Potah se dá prát na 30 stupňů, což každá maminka jistě ocení.
I když je pořizovací cena polštáře vyšší oproti jiným polštářům (můj plyšový za cca 1799,- Kč, neplyšový se dá pořídit kolem 1599,- Kč), já bych po dosavadní zkušenosti neváhala a koupila si ho znovu.

Komentáře