Kojenecké a dětské oleje

Jedna z věcí, která patří do výbavičky miminka, je určitě kojenecký olej. Olej se používá jednak k mazání celého tělíčka miminka po koupání a také je možné ho mazat na zadeček jako prevenci před opruzeninami. V neposlední řadě slouží oleje k masáži miminek.
Já mažu Adélce celé tělíčko po koupání (koupeme jednou za dva dny) a občas olej využiju i na namáhanou kůži v oblasti plenek, kdy tak vystřídám klasická mazání zadečku typu Sudocremu, Rybilky nebo Měsíčkového krému na opruzeniny od Weledy.
Některé maminky používají a chválí olivový olej namísto kojeneckých olejů dostupných v lékárnách a drogeriích. Ten jsem já nezkoušela, zatím jsme s Áďou otestovaly 3 kojenecké oleje – Měsíčkový kojenecký olej od Weledy, Dětský jemný pleťový olej od Hippu a Bio jemný dětský olej od Saloos. Všechny tři mi vyhovovaly, i když s nějakým jsem byla spokojená víc, s jiným míň. Žebříček ale dělat nebudu, jenom níže sepíšu svoje pocity.

Měsíčkový kojenecký olej, Weleda

Tento olej obsahuje sezamový olej z ekologického zemědělství, který pokožku chrání před vysoušením a výtažek z ekologicky pěstovaného měsíčku lékařského, ceněného pro své zklidňující a hojivé účinky. Naopak v oleji nenajdete žádné syntetické konzervační látky, barviva, vůně, ani látky na bázi minerálních olejů vyráběných z ropy, takže pokožka miminka dostane opravdu jen to nejlepší.
Olej se hezky roztírá, ale není příliš tekutý (Vím, že v souvislosti s olejem to zní divně, protože všechny oleje jsou tekuté :-). Ale některé jsou tekuté příliš, takže se roztékají všude možně, když je chcete rozmazat.). Má příjemnou nevtíravou vůni a pokožka je po něm krásně jemná i druhý den. Nevýhodou je lehce vyšší cena, jak je u Weledy běžné.
cca 299,- Kč/200ml

Dětský jemný pleťový olej, Hipp

Základem tohoto produktu je mandlový olej, který ochraňuje pokožku před vysoušením. Stejně jako olej od Weledy, i tento olej je bez obsahu konzervačních látek, minerálních, éterických a silikonových olejů a parabenů.
V první řadě musím vyzdvihnout nádhernou vůni tohoto oleje. Ta mi vážně učarovala, přestože je decentní. Konzistence je opět v pohodě, hezky se roztírá a pokožka je po něm promaštěná i druhý den. Oproti Weledě je zde i příznivější cena.
cca 110,- Kč/200ml

Bio jemný dětský olej od Saloos

Další čistě přírodní produkt, který regeneruje a hydratuje pokožku a pomáhá zachovat její odolnost vůči nepříznivým vlivům. Olej obsahuje bio slunečnicový olej, bio sezamový olej, mandlový olej, bio pupalkový olej a dále z esenciálních olejů levanduli, heřmánek a vitamin E. Jako u dvou předchozích olejů, ani v tomto nenajdete žádné konzervační a syntetické vonné látky. Konzistence je opět příjemná, hezky se roztírá. Vůně je velmi sympatická, taková přírodní a přirozená, jde cítit heřmánek i levandule. Pokud jde o promaštění, i u tohoto oleje je na pokožce patrné jeho použití i následující den. Nevýhodou tohoto oleje je jeho balení se šroubovacím uzávěrem, který mi pro aplikaci přijde dost nepraktický, protože pro jeho otevření a následné uzavření jsou potřeba obě ruce. Ostatní dva srovnávané produkty mají klasické „klikací“ víčko, které hravě otevřete i jednou rukou.
cca 90,- Kč/50ml

Závěr

Na závěr se pokusím oleje srovnat alespoň  v některých ohledech. Co se vůně týče, za mě by vyhrál Hipp, na druhém místě by byl Saloos a třetí by skončila Weleda. Pokud jde o promaštění pokožky, to zajišťují všechny mnou vyzkoušené oleje dobře. Nejlepší pocit mám ze Saloosu, potom z Hippu a nakonec z Weledy.  Problém jsem neměla ani s jedním produktem, takže bych se klidně vrátila ke všem z nich.

Komentáře