Knížky s vánoční tématikou

Myslím, že je moc fajn si s dětmi o Vánocích počíst trochu té vánoční literatury, která jednak dítěti osvětlí, co to Vánoce jsou, přiblíží tradice, ale taky navodí příjemnou atmosféru.

Adélku to baví. Jen je škoda, že zatím není sníh – v knížkách mají většinou ladovskou zimu.  A tak nám naše zelená zahrada kazí trochu požitek a já musím vysvětlovat 🙂 Kromě knížek jsme s Adélkou taky začaly zpívat koledy, aby mohla u stromečku zazářit 🙂

Vánoční knížkaVánoční knížku máme už od minulého roku, to Adélku ještě vůbec nebrala. Obrázky, ani moje předčítání. Letos už je aktuální. Knížka celý prosinec od Mikuláše až po Nový rok. Nechybí popis pečení a jiných příprav na Štědrý den, kdy u štědrovečerní tabule tatínek vypráví příběh o narození Ježíška. Vše dětskou formou – vyprávění i ilustrace, aby to bylo pro děti uchopitelné. A ruku na srdce, i pro nás rodiče je moc fajn si Ježíškův příběh trošku oživit – aspoň v této dětské verzi 🙂

Betlém AlbiNa veletrhu For babies jsem u stánku Albi neodolala a pořídila Betlém z edice Kouzelné čtení. Není to knížka v pravém slova smyslu, jsou to vlastně takové desky z tvrdého papíru, které v rozloženém stavu tvoří krásný betlém a pro mě hezkou vánoční dekoraci.

Kdo zná kouzelné čtení, ví, že k fungování Betlému je potřeba mít chytrou tužku. Pomocí ní se dítě dozvídá, kdo je která postavička. Pro starší děti jsou nahrané různé zajímavé kvízy, které prověří jejich znalosti ohledně toho, jak to vlastně bylo s tím Ježíškem. No a jak by mohla být vánoční zvuková „knížka“ bez koled? Ani ty samozřejmě nechybí – dětský sbor nazpíval hned 12 nejznámějších.

Komentáře