KINDERFEETS: Stylové dřevěné odrážedlo

Terezka oslavila před dvěma týdny 18 měsíců! 🙂 Zatímco Matýsek byl touhle dobou ještě slušný lenoch (ale abych mu nekřivdila, tak zase o dost víc mluvil 🙂 ), Terka je opravdu hodně pohyblivá (občas tedy na můj vkus až moc 🙂 ) a samozřejmě musí zkoušet všechno, co vidí u bráchy.

Na motorce řádí už asi 4 měsíce, ale čím dál tím víc se začíná zajímat i o další dopravní prostředky, jako je koloběžka nebo odrážecí kolo. Před 2 měsíci  jsme tedy rozšířili náš vozový park o další vozidlo, a to dřevěné kolo – odrážedlo Kinderfeets.

Odrážecí kolo je pro dítě mezistupněm před tím, než začne jezdit na klasickém šlapacím kole. Dítě by na něm mělo získat jistotu a hlavně natrénovat koordinaci a stabilitu. Odrážecí kolo by tedy mělo být co nejvíc lehké a dobře se ovládat.

Co jsem tak postřehla, tak většina dětí začíná s odrážecím kolem někdy okolo 2 roku. Pokud ale máte doma mladšího cyklistu, tak to určitě nevadí 🙂  Terka na kole Kinderfeets jezdí už od 18ti měsíců a to je ještě velmi drobná (měří okolo 80 cm) a s kolem si i tak výborně poradí.  Bez problémů ho zvedne, nasedne na něj, ovládá ho a umí z něj i sama sesednout (Matěj má klasické kovové odrážecí kolo a to sama ovládat nedokáže).

Stylový design a funkčnost

Odrážecí kola Kinderfeets jsou opravdu stylová a musím říct, že mě na první pohled zaujala právě kvůli povedenému designu. Dalším pro mě velkým plusem je to, že jsou dřevěná, protože to se jen tak nevidí a přitom jsou dřevěné hračky o tolik hezčí než ty plastové….

Jsou vyráběna ručně z březového dřeva z obnovitelných zdrojů (za povšimnutí stojí ale i jejich bambusová kolekce!) v krásných barvách a motivech. Ale abych nezůstala jen u designu, tak jeho velkou předností je nízká váha. Jak jsem psala už výš, tak i moje drobná a malá Terezka si s ním v pohodě poradí. Kolo váží necelé 3 kilogramy, což je mezi odrážecími koly opravdu velmi nízká váha (např. podobný First Bike váží téměř 4 kg a co si budeme povídat, každý kilečko se počítá, když pak kolo musíte nést nebo vézt na kočárku 🙂 )

Výška sedátka se dá polohovat od 25 cm do 34 cm pomocí 2 imbusů, které spolu s kolem dostanete (sedátko je připevněné 2 šrouby,), a tak na kole občas jezdí i Matěj, kterému budou v září 4 roky a váží cca. 15 kg.  Odrážedla Kinderfeets jsou tedy vhodná pro děti od cca. 18ti měsíců do 4 let a unesou i 25ti kilového jezdce. Další výhodou je to, že sedátko je hezky tvarované a polstrované, takže z něj dítě nesjíždí a neklouže dolů. Navíc je příjemně měkké a omyvatelné.

Řidítka se dobře ovládají a na rozdíl od klasického kola se dají otáčet jen v omezeném rozsahu, což je u kola pro menší děti určitě lepší a bezpečnější. Madla jsou také čalouněná, takže z nich nesjíždí ruka a polstrování je i na jejich koncích, takže když kolo budete pokládat, neodřete si ho.

Kola jsou hodně široká, což přispívá lepší stabilitě a není třeba je nafukovat a tudíž je není možné ani propíchnout 🙂 Ekologickým bonusem je to, že jsou vyrobená z biorozložitelného materiálu. A na rozdíl od klasické plastové motorky je jízda na kole Kinderfeets úplně tichá, což jsem při celodenním ježdění na zahradě na zámkové dlažbě ocenila nejen já, ale i sousedi 🙂

Doplňky

Ke kolům a odrážedlům si můžete pořídit i příslušenství v podobě ručně vyrobeného proutěného košíčku nebo dřevěného boxu, které můžete k řidítkům připevnit pomocí popruhů (kompatibilní by měly být ale i s odrážedly jiných značek). Na výlet tak s vámi může vyrazit třeba oblíbený plyšák nebo si do něj můžete uložit svačinu (nosnost košíčku i boxu je 3 kg).

Všechny odrážedla a další dřevěné hračky (houpací desky a kočárky) můžete omrknout tady.

A pozor! Momentálně mají všechny výrobky se slevou 10%!!

 

Komentáře