Kdo mi doma pomáhá s úklidem

Úklid. To je věc, která je pro nás, maminky na mateřské, denním chlebem. Když člověk chodí do práce, ráno odejde, vrátí se večer a domov tak zůstává v relativně slušném stavu 🙂 . S dětma to je něco jiného. Tam naopak to „čisto a uklizeno“ nevydrží ani několik minut po uklízecí akci 🙂 . Alespoň u nás. Prostě takový boj s větrnými mlýny 😀 . K němu se navíc někdy připojí i boj s urputnýma dětma, pro které je uklízecí pomůcka dost často ta nejatraktivnější hračka 😀 .

Já každopádně tenhle boj nevzdávám. Za prvé mě přetahování o vysavač nebo koště s každým dnem sílícím Domíkem udržuje ve fyzický kondici a za druhý, pro svoji duševní pohodu potřebuju mít aspoň základně vygruntováno… A tak jsem najela na režim „udržovacího úklidu“, což znamená, že každý den rychle vytřu/vyluxuju a umyju záchody a koupelnu. Naštěstí v dnešní době už existuje spoustu pomocníků, díky kterým je takovýhle úklid rychlovka.

Doma jsme si oblíbili značku Leifheit.

Kromě mopu, který nám slouží už několik let a jsme s ním spokojení (já kvituju hlavně nášlapný systém ždímání, díky kterému je hadr perfektně suchý během chvilinky), máme nově parní čistič Clean Tenso.

A to je teprve věc! Proč? Zaručuje hygienické čištění podlah, při kterém odstraní 99,99 % bakterií – bez použití chemie. Hodí se na různé povrchy – dlaždice, kamenné podlahy, lakované dřevěné podlahy a dokonce i koberce. Nebylo by od věci, kdyby se tahle vychytávka fasovala v porodnici. Myslím, že téměř všechny maminky jsou úzkostlivé a hlavně u prvorozených dětí řěší hygienu a čistotu domova až přehnaně (Dobře, nebudu mluvit za ostatní maminky, ale u mě to tak bylo. Když se Adélka začala popelit po bytě, vytírala jsem Xkrát denně – ale nutno dodat, že s náma bydlel neustále na zahradu a zase dovnitř courající pes).

A jak tohle čištění párou funguje? Parní čistič vypadá jako ruční vysavač. Má nádobku na vodu, která po nahřátí produkuje páru. Vejde se do ní 550ml, takže zvládnete na jeden zátah vygruntovat celý byt. Podle povrchu podlahy si sami navolíte potřebné množství páry. Čistič váží 2,8 kila, takže se s ním nijak nenadřete. A díky sklopnému madlu ho jednoduše uklidíte téměř kdekoliv, protože zabere opravu minimum místa 🙂 .

My ho používáme na dlažbu, kterou vyčistí dobře. Kromě toho, že ničí bakterie, úspěšně bojuje i s takovýma těma zaschlýma flekama, který jinak musíte drhnout dolů půl dne. Jo a znatelně čistší jsou i spáry.

Lenčina vychytávka: Čistič jsem kromě podlah vyzkoušela i na dlaždice v koupelně na stěnách. Manžel se mi při akci teda trochu smál (asi jsem vypadala nemotorně nebo co 😀 ), ale výsledek stál za to. Bílé lesklé dlaždice neskutečně prokoukly.

Abych měla motivaci, po úklidu se vždycky těším na zaslouženou kávu.  Za téměř 3 roky mateřství jsem dospěla k závěru, že teplý kafe je pro maminky luxus. Ale vyzrála jsem i na to. Termohrnek 🙂 . Jo, když si chci vychutnat kafe o normální teplotě, dělám si ho někdy i doma do termohrnku 😀 . Známe to všechny. Kávovar vyplivne poslední kapku kafe, mlíko je napěněný, vezmeme si hrneček… a v tu chvíli v ideálním případě obě děti něco nutně potřebujou. To se nabalí a ke kafi se vrátíme za X minut (případně desítek minut 🙂 ). Termohrnek tohle vyřešil.

A ke kávě ještě jedna věc – pokud taky řešíte její uskladnění, můžu všema deseti doporučit vakuovou dózu, která udržuje zrnka (i mleté kafe) fresh.

Pokud byste si chtěli nějakého uklízecího pomocníka pořídit, na www.leifheit-online.cz na vás při zadání kódu „mammasleifheit“ čeká sleva 20%. A pozor – platí i pro zlevněné zboží 🙂 ! Na výběr a nákup máte ještě 3 týdny – kód platí do 30.9.2019.

 

Komentáře