Kam vyrazit s dětmi o víkendu 10.-11. června

Víkend se nezadržitelně blíží a vy pořád nevíte, co s dětmi podniknout? Nezoufejte! Mám pro vás pár tipů :-).

Pražská muzejní noc

10.6., od 19. hodin

Druhá červnová sobota patří již tradičně Pražské muzejní noci. Letos se  můžete podívat do 49 muzeí, galerií a kulturních institucí. A v některých je připraven i speciální program pro děti :-).

Ve Vojenském historickém ústavu Praha – Armádní muzeum Žižkov si děti mohou pod dohledem odboríků z muzea vyzkoušet svou střeleckou mušku na Dětské střelnici.

Ve Vojenském historickém ústavu Praha – Letecké muzeum Kbely si děti budou moct zasoutěžit ve skákání v pytlích nebo pomalovat křídou letadla.

Národní pedagogické muzeum a knihovna J. A. Komenského láká na výrobu papíru, kterou si děti budou moct vyzkoušet a vlastnoručně vyrobený list papíru si odnést domů.

Na Fakultě architektury ČVUT v Praze workshop Malý architekt a urbanista přiblíží dětem práci archtekta a urbanisty. Děti budou kreslit, vyrábět, skládat a stavět.

V Muzeu hlavního města Prahy – Zámecký areál Ctěnice si děti budou moct na workshopu výroby medailí vyzkoušet rytí písmenek do sádrových kotoučů, používaných pro zhotovení modelů pro současnou technologii výroby medaile a mince.

Národní muzeum – Nová budova Národního muzea láká na Retro výtvarnou dílnu, kde se děti naučí kreslit komiksové postavy z Čtyřlístku a nejmenší si vybarví postavičky ze Studia Kamarád.

Muzeum Policie České republiky nabízí program s názvem Četnící nejen z Luhačovic, jehož součástí bude četnická škola pro děti.

Městská knihovna v Praze – Ústřední knihovna přináší program Hrátky s komiksy, který děti zabaví výtvarnou dílnou pro děti se známými postavičkami z českých kreslených seriálů.

Komletní program Pražské muzejní noci zde :-).

Cute-Fox-Without-BackgroundDen mláďat 2017 v Zookoutku v Malé Chuchli

10.6., 13.-17. hodin, Zookoutek Malá Chuchle, Chuchelský háj

Akce pro všechny miloníky zvířat! V zookoutku v Malé Chuchli se rozhodli pod záštitou Záchranné stanice hl. m. Prahy pro volně žijící živočichy uspořádat Den mláďat. Program povedou ošetřovatelé záchranné stanice. V roce 2016 stanice přijala celkem 1768 mláďat. Většinou jde o opuštěná, osiřelá a nesamostatná mláďata, která přišla o matku či o hnízdo a bez lidské pomoci by nepřežila. Stanice o ně pečuje do té doby, než jsou dost velká na to, aby se o sebe ve volné přírodě sama postarala. V zookoutku na vás čekají stanoviště ptačích a savčích mláďat a spolu s nimi příběhy mláďat, která v metropoli přicházejí na svět a musejí se odmalička potýkat s nástrahami velkoměsta. Co na akci uvidíte? Jak pracuje záchranná stanice a jak vypadá bezpečný odchyt zraněného zvířete, a budete mít příležitost prohlédnout si pomůcky, které ošetřovatelé denně používají. Také se dozvíte, v jakých případech můžete vy sami zvířeti v nesnázích pomoct.

Parní jízdy s lokomotivou Šlechtična na Smíchově

toy-train-154101_960_72010.6., Železniční stanice Praha-Smíchov Nádražní 279/1

Příznivci železnice a páry si přijdou na své 10.6., kdy se na okružní jízdy po Praze na trase Smíchov – Radotín – Krč – Malešice – Libeň – Holešovice – hlavní nádraží – Vyšehrad – Smíchov vypraví 3 parní vlaky. Nástup je možný pouze na smíchovském nádraží (v 9:00, 12:00, 15:00). Ve vlacích bude řazen barový vůz Pivák s točeným pivem, limonádou a lehkým občerstvením.

Více info a cena jízdného zde :-).

airline-150144_960_720RUNWAY FESTIVAL: Víkend otevřených dveří k 80. výročí letiště Praha

10.-11.6., Letiště Václava Havla, vstup zdarma (nutná rezervace na webu – odkaz  a více info o akci zde)

Akce jako stvořená pro všechny malé i velké milovníky letadel a létání. Přehlídka současných i historických letounů –  k vidění bude například veterán Lisunov Li-2 (mně to nic neříká, ale nadšenci do letadel třeba ocení :-)). Ukázky letištních složek v akci (psovodi, sokolníci, celníci, hasiči…). Přehlídka letištní techniky. Speciální exkurze na letišti a bohatý hudební a zábavní program pro děti (promítání pohádek, divadelní hry, vystoupení kouzelníka).

Dětský KomiksFEST na Lodi tajemství

11.6., 10.-16.hodin, Náplavka u Železničního mostu (Rašínovo nábřeží), vstup 50,- Kč

Na této akci se děti seznámí hravou a tvůrčí formou s ilustrací a s komiksem. V rámci workshopů na Lodi Tajemství se naučí komiks nejen číst, ale sami si budou moct vyzkoušet jak vymyslet, sestavit a třeba vystřihnout jednoduchý příběh a převést ho do výtvarné podoby pomocí tradičních i těch méně okoukaných metod (koláž, frotáž, hra s různými materiály).

 

 

Komentáře