Kam v Praze za zvířátky: Lesní zoo v Chuchli

Věděli jste, že v Praze můžete vyrazit za zvířátky nejen do velké zoo? Ne? Tak to si určitě nenechte ujít sérii článků, kterou jsem si pro vás připravila a vydejte se s námi do menších zookoutků! 🙂

Lesní zoo v Chuchli máme moc rádi a navštěvujeme ji alespoň jednou do roka. Dostat se do ní můžete jednak z Malé Chuchle, kde je přímo zastávka autobusu (po žluté turistické značce, délka trasy cca. 1, 5 km) nebo z Velké Chuchle, kde také staví autobus (taktéž po žluté turistické značce, délka trasy cca. 3 km). Zatímco cesta z Malé Chuchle je vhodná hlavně pro pěší, tak trasu z Velké Chuchle zvládnete i s městským kočárkem nebo na kole/odrážedle, protože vede po hladké asfaltce. Stoupání vás ale nemine ani v jednom z případů 🙂 Ale za výhled od kostela sv. Jana Nepomuckýho to stojí, uvidíte 🙂

My jsme zvolili kočárkovou trasu z Velké Chuchle (ulicí Starochuchelskou, Pod Akáty směrem k ulici V Dolích a poté silnicí odbočující doprava do lesa.), která je přece jen o něco víc „baby friendly“. Po cestě narazíte i na menší hřiště se skluzavkou, houpačkami a altánkem, kde si můžete dát třeba sváču.

Areál zoo je celkem velký a jeho součástí je i dětské hřiště (houpačky, pískoviště…). Těšit se můžete na muflony, daňky, lišku, rysa ostrovida, mluvícího krkavce, kozy, ovce, divoká prasata, srnky, výra, káně, nutrie a další.

 

 

Zookoutek je v provozu a přístupný celoročně (neplatí se žádný vstup) a v letní sezóně je v sobotu a v neděli od 12.00 do 19.00 hod. otevřené také občerstvení (alko, nealko, nanuky, párek v rohlíky, toasty, hranolky, polévka, klobásy…) včetně venkovního i vnitřního posezení.

 

 

 

 

Komentáře