Jak o sebe pečuji v těhotenství: Strie a těhotenský olej od Weledy

Strie jsou strašákem asi pro všechny budoucí maminky. Objevit se můžou bohužel nejen během těhotenství, kdy se břicho a prsa rychle zvětšují, ale třeba i v pubertě nebo při rychlém tloustnutí…Když se objeví, tak se jich už bohužel nikdy nezbavíte úplně a někdy trvá celé roky, než alespoň trochu vyblednou.

Během prvního těhotensvtví se mi žádné strie neobjevily a doufám, že tomu tak bude i teď podruhé. Bohužel mě celkem dost potrápily během puberty, kdy se mi rychle měnila postava a o tom, že bych se měla mazat nějakými oleji jsem samozřejmě neměla ani potuchy… Od začátku obou těhotenství jsem se tedy poctvivě mazala, což je vlastně jediný způsob, jak můžete proti striím bojovat. Bohužel ani to vám ale nezaručí, že se vám strie vyhnou. Velkou roli hraje totiž i to, jakou máte kůži a samozřejmě i genetická dispozice. Obzvláště ve druhém trimestru mažte, mažte a zase mažte (ideálně 2 krát denně po sprše, kdy je kůže ještě vlhká). Kromě bříška nezapomínejte ani na prsa, boky a zadeček 🙂

Během obou těhotenství jsem zkoušela celou řadu přípravků (mlék i olejů) a teď jsem měla možnost vyzkoušet i masážní olej proti striím od Weledy. Po několika dnech používání musím říct, že i když se nejedná o nejlevnější přípravek, který jsem na strie měla, tak se k němu budu po zbytek těhotenství určitě vracet, protože je opavdu bezkonkurenční a za ty peníze prostě stojí…

A proč mě olej od Weledy vlastně tolik nadchnul?

  • neobsahuje žádné syntetické konzervanty, barviva, parfemaci ani látky na bázi minerálních olejů vyráběných z ropy
  • olej má čistě přírodní složení (obsahuje čistý mandlový a jojobový olej, olej z pšeničných klíčků, který je bohatý na vitamin E, výtažek z arniky a další éterické oleje, díky kterým krásně voní)
  • jeho vůně mi přijde naprosto dokonalá a uklidňujcí a vydrží i hodně dlouho po použití (když se namažu večer po koupání, tak ho ještě ráno citím a všiml si toho i můj muž 🙂 , z večerního mazání se pro mě stal takový malý relaxační rituál)
  • je hezky hustý a velmi dobře se roztírá
  • nezanechává mastný film a rychle se vstřebává (obzvláště když ho použiju hned po koupání)
  • kůže je i po mnoha hodinách po aplikaci stále krásně jemná a na dotek dokonale hydratovaná (to je asi největší rozdíl oproti levnějším přípravkům, které jsem vyzkoušela a u kterých jsem už po pár hodinách měla pocit, že jsem je ani nepoužila…u Weledy ještě druhý den ráno citím, že je kůže perfektně ošetřená!)
  • díky pumpičce se velmi dobře aplikuje, nestéká po lahvičce a vždy ho nastříkám jen tolik, kolik opravdu potřebuju
  • olej působí i na již vzniklé strie a má hojivé účinky

Masážní olej na strie od Weledy stojí 439,-Kč (http://www.weleda.cz/pece-o-tehotne-a-kojici/94-tehotensky-pestici-olej) a balení obsajuje 100 ml oleje. Odhaduju, že při aplikaci jednou denně vydrží cca. měsíc.

 

 

 

Komentáře