Jak na strie

Asi jako každá nastávající maminka jsem se i já snažila předejít vzniku strií. Proto jsem si bříško hned od začátku těhotenství mazala. Žádné strie po porodu nemám. Těžko říct, jestli za to můžu vděčit genetické výbavě, protože jsem četla, že to, jestli strie budeme nebo nebudeme mít, je dáno z velké části právě geneticky. Rozhodně mi ale mazání neuškodilo a měla jsem pocit, že pro sebe něco dělám :-).
Používala jsem dva produkty – těhotenský pěstící olej od Weledy a tělový krém proti striím od Elasti-Q. Nebudu je porovnávat, protože se podle mého názoru jedná o neporovnatelné výrobky z důvodu, že jedno je olej a druhé krém.
Pěstící olej od Weledy (100ml/cca 340-390,- Kč) jsem používala téměř od začátku těhotenství. Mazala jsem se jím vždycky na noc. A musím říct, že mi moc vyhovovala jeho vůně (ač jsem v prvním trimestru musela některé své krémy vyřadit, protože mi nedělaly dobře od žaludku). Složením se jedná o klasickou weleďáckou kosmetiku, tedy bez chemie – syntetických konzervačních látek, barviv, parfemace a minerálních olejů. Obsahuje čistý mandlový olej, který chrání pokožku před vysoušením, olej z pšeničných klíčků bohatý na vitamín E a výtažek z arniky, které zlepšují elasticitu pojivové tkáně. Já mám kosmetiku od Weledy moc ráda a nejinak tomu bylo u tohoto oleje. Výhodou olejového složení je to, že se krásně rozmazává (a na jedno namazání stačí do dlaně vykápnout jen malé množství oleje) Také musím říct, že ač se jedná o olej, má hezky lehkou konzistenci. Naopak drobnou nevýhodou olejového složení je fakt, že se moc nehodí pro denní mazání, protože se do pokožky hůř vstřebává. Někoho by mohla odradit vyšší cena, ale jak jsem psala výš, spotřeba je opravdu docela malá, takže jedna lahvička vydrží dlouho. Za celou dobu jsem vypotřebovala 3 balení s tím, že v posledním mi trochu zbylo i na mazání po porodu.
Někdy v 8. měsíci jsem dostala dárkem Tělový krém proti striím od Elasti-Q (200ml/cca 150,- Kč). Oproti olejové Weledě se snadno vstřebává a nezanechává pocit mastnoty. Vůně je opět příjemná a nevtíravá.
Pokud bych přeci jen měla tyto dva produkty srovnat, nebo si jeden z nich vybrat, volila bych olej od Weledy. Z večerního mazání jsem si udělala takový rituál, a mazání na noc mi dávalo větší smysl. Ráno jsem pořád cítila, že je bříško namazané a protože se po ránu nesprchuju, vydržel mi tento „olejový“ pocit po celý den.
A jestli se vám strie přeci jen udělaly, nezoufejte. Existuje celá řada kosmetických produktů, které s již vzniklými striemi bojují (např. Vichy Action Integrale Vergetures krém na strie, 200 ml/cca 600,- Kč). Kromě těchto speciálních produktů je možné problematické partie i nadále promazávat krémy, které slouží k prevenci vzniku strií. Dle rad našich babiček stejnou službu jako novodobé krémy udělá sádlo nebo olivový olej, do kterého si přidáte trochu sušeného měsíčku lékařského. A když je i kosmetika na jizvičky krátká, existují další řešení – třeba ošetření laserem.
A hlavně si se striemi nedělejte hlavu, protože pár jizviček určitě stojí za ten pocit, když držíte svoje miminko v náručí :-).

Komentáře