Jak Katka a Barča začaly šít aneb příběh Made by Kačuli

Když se spojí dohromady dvě šikovné a tvořivé maminky, kdy jedna šije především oblečení a druhá se věnuje hračkám a doplňkům, zákonitě z toho musí vzejít něco prímového. A přesně tak tomu je v případě Made by Kačuli, pod kterým tvoří Katka a Barča. Omrknout jejich věci můžete na facebookové stránce Made by Kačuli.

19884386_243113316204359_7266055110011992938_nMně upřímně nadchl spybag – hračka, ve které jsou schované drobné předměty, které dítě může hledat podle přiložené zafóliované kartičky. Podél spybagu je navíc pár poutek s korálky, takže na své si přijdou i menší děti, které ještě neumí předměty najít a rozpoznat, zato jsou přeborníci v žužlání a okusování :-). Další super vychytávka jsou poutka na kočárek, díky kterým se na něm dá vozit jakákoliv kabelka :-). Já jsem nemohla poutka sehnat a když se mi to povedlo, sehnala jsem nudně černá – s šedými srdíčkovými bude náš kočárek dělat parádu! 19894833_243684376147253_8436087321424976559_nPyžamožrout – taky parádní věc, která starší děti může pomoct naučit udržovat pořádek, protože skládat si každé ráno pyžámko do krásné sovičky, to je radost!

20046476_247582349090789_9101934662350936565_nKromě všech výše zmíněných věcí si od Made by Kačuli můžete pořídit i stylové módní doplňky – pro sebe i svoje robátko. Kraťásky, sukýnky, tepláky, čepičky, čelenky… a pokud byste si nevybrali z toho, co holky tvoří, moc rády vám ušijou cokoliv dle vašeho přání a zadání.

Určitě vám udělám radost, když napíšu, že jeden spybag nám holky poskytly i do soutěže :-). Abyste si zkrátili čekání na vyhlášení soutěže,  přečtěte si rozhovor, který nám holky z Made by Kačuli poskytly :-).

18767950_218152775367080_5018334626094904044_nKatko a Báro, jak jste se seznámily a kdy jste se rozhodly začít společně tvořit pod jménem Made by Kačuli? Čí to byl nápad? Podle názvu to vypadá, že nápad byl z Katčiny hlavy, je to tak :-)?

Známe se už pár let, poznaly jsme se již před dětma a sedly jsme si a od té doby se vídáme často. Začít šít byl nápad Katky, odtud plyne i název naší firmy. Začla jsem šít pro radost pro syna a rodinu a postupně si mých věcí začlo všímat i okolí a projevili zájem o mé výrobky. Protože se věnuji jen šití oblečení, napadlo mě sortiment rozšířit i o další produkty. A protože Barča má tři děti a stále pro ně něco tvoří napadla mě právě ona. Rozumíme si a dokážeme se shodnout, proto jsme věděly, že naše spolupráce bude fungovat. Navíc to máme rozdělené, já oblečení a Barča tvoří zejména hračky a doplňky.

Obě jste maminky, jak staré jsou vaše děti?

B: Mám tři děti. Nejstarší je syn Štěpán, kterému budou brzo 4 roky. A v září ho čeká nástup do školky. Je to malý rozumbrada a v mé tvorbě mě hodně inspiroval. No a pak příšlo překvapení v podobě dvojčat Matyáše a Beáty. Ti mají čerstvé 2 roky a s nimi byl začátek náročnější, ale o to víc mě přitáhl, ke kladnému vztahu k dětem a tvoření pro ně. A hlavně testují vše co ušiju, protože když to přežije je tak už pravděpodobně vše 😀 .

K: Kristiánkovi je 16 měsíců a jako miminko byl velice hodný a klidný, proto jsem dostala nápad pustit se do šití a hlavně proto, že mám ráda módu a oblečení. Takže jsem Kristiánka oblékala tak, abychom byli sladění a podle mého vkusu. Hlavně i proto, že nám to oblečení padne na míru. Teď už máme děti živé a neposedné, jako to ná každá maminka, a tak se šití věnujeme zejména, když spí.

Co vás přivedlo na myšlenku šít věci pro děti? Byl to fakt, že jste nenašly na trhu to, co by vás zaujalo?

Jak jsme již zmínily, k šití nás přivedl nejen Katky nápad, ale hlavně naše děti. Ty jsou nevyčerpatelný zdroj inspirace.

Co byly první věci, které jste pro svoje děti ušily? A obecně k šití – jak jste se naučily šít? Chodily jste na nějaké kurzy?

Pocházíme z rodin, kde maminky šili nejen pro nás, ale i do domácnosti, takže naše začátky byly už mnohem dřív než jsme se tomu začly věnovat společně. Ale jako každý začátečník, na své prvotiny nejsme zrovna moc pyšné. A proto za našimi výrobky je spousta práce a času. Mezi naše první a společné výrobky patřili právě věci pro děti. Byli to tepláčky a čepice. A hned potom následoval právě oblíbený spybag.

Šití je určitě i vaším koníčkem. Není to ale někdy moc velký závazek? Naberete objednávky a pak třeba nestíháte a jste pod stresem. Všechny maminky vědí, že při dětech není tak jednoduché si říct „Tak a teď budu 3 hodiny šít“. Dá se to vůbec zvládnout a být při tom v klidu :-)?

Šití je hlavně naším koníčkem a odreágováním od denního stereotypu a neustálého kolotoče s dětmi. Ale děti jsou pro nás na prvním místě a ani naše práce, ač ji máme moc rády, nemá před nimi přednost. Zakázky neodmítáme, naopak se snažíme vyhověť a tvořit i nad rámec naší nabídky. Vždy se s každým zákazníkem předem domlouváme na dodací lhůtě, tak aby jsme to zvládly zorganizovat. Naše práce je pro nás velkým závazkem, hlavně proto, že nechceme zklamat zákazníka, ale také máme rodinu, která je pro nás to hlavní. Naštěstí se nám daří vše skloubit a pracovat pro spokojenost nejen zákazníků, ale také rodiny.

Celkem máte 4 děti. Jak fungujete? Tvoříte společně, zatímco si děti spolu hrají, nebo se šití věnujete každá samostatně?

Ze začátku jsme pracovaly společně často. Využily jsme tím i toho,že děti si mohli spolu hrát. Ale tím jak zakázky přibývali a děti rostli a šicí stroj už pro ně nebyl nezajímavý, naopak ho chtěli zkoumat a ideálně rozebrat, jsme začli šít každá sama v době, kdy dětí spí. Jak pro bezečnost dětí, tak ochranu naší psychické rovnováhy. Tím, že bydlíme každá jinde, proto, abychom zakázky v čas stíhali pracujeme sami. Naši partneři nám zřídili pracovnu, aby se vyhli neustálému zakopávání o látky, nitě a podobně. A hlavně i pro bezpečnost dětí.

Jsou vaše děti první, kdo nové přírůstky od Made by Kačuli ozkouší?

Naše děti testují a ověřují pevnost a kvalitu naší práce. Vše jsme nejprve šily pro ně, takže máme vychytané různé detaily, právě díky nim.

Kdybyste si měly ze svého obchodu vybrat jednu věc, která by to byla a proč?

B: Já bych si vybrala tepláky se spadlým sedem, hlavně proto,že je nemusím šít já, ale ušije mi je moje kamarádka Katka. A já budu vědět,že budou přesně podle mých představ.

K: No a já si rozhodně vyberu poutka na kočárek, protože mám fakt ráda módu a díky Barče můžu mít každý den u kočárku jinou kabelku 😀 .

Jak vznikají nápady na nové věci od Made by Kačuli? Probíráte to spolu? Nebo vás na něco přivedly přimo vaše děti?

Nápady na nový sortiment pochází nejen z našich hlav, ale zejména z přání zákazníků a jak už jsme řekly i našich dětí.

Jak se zrodil nápad na spybagy? To je podle mě skvělá hračka, která děti dokáže dobře zabavit.

Vlastně jste nám otázkou odpověděla, protože jsem chtěla zabavit děti a tohle byla ideální varianta. Mě baví je tvořit a pro děti je to interaktivní zábava, která rozvíjí jemnou motoriku. A já mám čas dát si v klidu kafe 😀 . Zde platí pravidlo učení hrou.

A na závěr – dostaly jste někdy nějaké netradiční zadání, co ušít :-)? Ať už od zákaznice nebo třeba někoho z rodiny.

Rozhodně novinky pochází i od přání našich zákazníků. Třeba teď se pouštím do šití kapsáře, který bude mít 2 metry a bude mít na sobě ručně tvořené a šité detaily. A k němu do postýlky ušiju mantinel ve tvaru válce.

Co se týče oblečení neustále přibývají nové kousky a jedním z nich jsou šaty, které budu šít na míru a hlavně dle návrhu zákaznice.

Tyto zakázky nás posouvají dál a vy se díky tomu máte na co těšit.

Komentáře