Jak jsme vyrazily na festival mini

Včera jsme s Adélkou a kamarádkou Kristýnkou vyrazily na festival mini, který se konal na pražské Balabence. Jedná se o prodejní festival, kde se prezentují zejména čeští a slovenští autoři a nabídka se vymyká obchoďákovému sortimentu. Jak jsem se dozvěděla, první festival se konal v dubnu 2016 a od té doby běží dvakrát ročně, jednou na jaře a podruhé na podzim. Největší zastoupení mají vystavovatelé oblečení, za nimi jsou v těsném závěsu vystavovatelé hraček. Kromě oblečení a hraček můžete na festivalu pořídit třeba dětské jídelní potřeby (misky, talíře, bryndáky), doplňky do dětských pokojíčků (teepee, osvětlení, povlečení), potřeby pro nastávající maminky, kosmetiku a mnoho dalších věcí (milníkové kartičky, knihy,…). Samozřejmostí je také dostatek stánků s občerstvením. My si sedly na venkovní terase v prvním patře s výborným čokoládovým dortíkem, bezinkovo-mátovou limčou a překapávanou kávou z Esky. Jak jsem naznačila, festival se koná v hale, která je patrová. Z přízemí do prvního patra vede výtah, takže se tam dostanete i s kočárkem. Drobná nevýhoda je, že ten výtah je maličký a sotva se do něj vlezou dva lidi s kočárkem. Čili je na něj čekačka. Nám se navíc podařilo jet z přízemí pouze do mezipatra, kde jsme nadšeně vystoupily v domnění, že už jsme nahoře. Výtah odjel a my „uvízly“ v mezipatře, ze kterého jsme po marném čekání kočárek radši do 1. patra vynesly po schodech, protože v mezipatře výtah sice občas zastavil, ale z důvodu avizované malé kapacity jsme se do něj nikdy nevlezly. I z tohoto důvodu bych doporučila místo kočárku vzít dítě do nosítka.

A co jsme na fetivalu pořídily? Já jsem Ádě koupila čelenku od BeBirdie a kraťásky od Nadoma a Naven a Kristýna pořídila pro svého synovce čepičku (značku nevím :-)). Seznam všech vystavovatlů najdete zde.

Návštěvu příštích ročníků tohoto festivalu vám určitě doporučuju. Nejenom, že zde můžete pořídit nějaký netuctový kousek pro své dítko, nebo se jen inspirovat, ale na své si díky bohatému doprovodnému programu a venkovním atrakcím (kolotoče, malé dopravní hřiště) přijde i váš malý doprovod :-).

Komentáře