Fotoalbum s příběhem aneb Ten nejhezčí dárek…

Fotky. V dnešní době jsme jimi doslova přehlceni. Za den natřískáme do mobilů mraky fotek, které jednou za čas přesuneme do počítače, kde potom v kyberprostoru spokojeně odpočívají… a čekají, než jednoho dne přijde řada na jejich smazání, aby uvolnily místo jiným, novým… Já jsem v tomhle ale stará škola a zastánce fotoalb. Díky svojí úžasné mamince mám sama pečlivě vedená alba od porodnice snad až do osmnácti 🙂 . Jednou za čas je strašně ráda vytáhnu a prohlížím. A jsem nesmírně vděčná, že si mamča dala tu práci a fotila, fotky zakládala do alb a doplňovala to vtipnými popisky. Dneska už zkrátka vidím, že to nedělala jenom pro sebe jakožto pro rodiče, ale z velké části i pro mě. Myslím si totiž, že pro dítě není moc lepších dárků, něž jsou právě hezky vedená alba plná vzpomínek a neopakovatelných zážitků… je to takový materiální dárek naplněný nemateriálnem.

Asi už je vám jasný, že jsem luxus fotoalb chtěla dopřát i našim dětem. Než se narodila Adélka, začali jsme hledat. Myslela jsem si, že to bude hračka – v dnešní době člověk přece mrkne na internet a spíš má problém, že neví, jakou věc vybrat, než že by to, co hledá, vůbec nenašel. Tedy pokud má nějakou představu…

Fotoalbum s příběhem mainByla jsem z toho docela rozmrzelá. Fotoalba evidentně vytlačily fotoknihy a knihy „Deníček mého dítěte“ s názvy v různých více či méně povedených obměnách. Fotoknihy dobrý, ale není to prostě ta stará dobrá klasika (musím ale uznat, že jako dárek pro prarodiče jsou fotoknihy fajn!). Deníčky mají většinou v různé míře předvyplněné stránky (a já bohužel nenarazila na žádnou, ve které by pro nás byly všechny strany beze zbytku použitelné – např. dvoustrana zaměřená na křtiny, to byl takový evergreen). Až jsem jednou na Instagramu narazila na stránku fotoalbum s příběhem. A bylo jasno, to je ONO!

Za projektem Fotoalbum s příběhem stojí sympatická Lucie. Jak ke vzniku došlo? Lucka sháněla dárek pro těhotnou kamarádku. S nabídkou fotoalb a deníků nebyla spokojená, a tak se rozhodla jedno album sama vytvořit. Povedlo se! A naštěstí nezůstalo jen u tohoto jednoho alba. Lucka to totiž nakonec rozjela ve velkém, a proto si tímto originálním fotoalbem může udělat radost každá maminka. V nabídce je verze pro holčičku, pro chlapečka, i neutrální. A v čem tkví jedinečnost alb?

  • Fotoalbum doplněnéJsou ručně vázaná!
  • Mají 50 prázdných stran, do kterých si sami vlepujete fotky, vpisujete texty a nalepujete přiložené samolepky! Styl alba si určujete sami a výsledkem bud naprostý originál!
  • Díky dostatku volného místa se nemusíte omezovat při psaní komentářů k fotkám. Album kromě fotek pojme i hodně textu a může se tak stát zároveň i ručně psaným deníčkem!

Alba jsem vám představila. Teď se ještě dozvíte něco navíc od jejich autorky Lucky 🙂

Luci, víme, ž jste první fotoalbum vymyslela, protož jste chtěla dárek pro kamarádku a nabídka na trhu vás neoslovila. Pamatujete si, co vám kamarádka řekla, když jste jí knížku předala?

Kamarádka byla nadšená ze samolepek a moc se jí líbilo, že si může fotoalbum ozdobit a popsat podle sebe.

Podle čeho jste vybírala samolepky, které album doplňují?

Chtěla jsem aby album bylo víc než jen galerie obrázků. Proto jsem navrhla jak popsané samolepky zachycující některé životní momenty, tak i štítky k popisování, nebo měsíce. Věřím, že jednotlivé detaily jako místo, datum, nebo zaznamenané pocity dají vzpomínkám jiný rozměr. Obzvláště když fotky prohlížíte po mnoha letech.

Kolik verzí alb předcházelo této finální verzi, se kterou jste šla s kůží na trh 🙂 ?

Dlouho jsem o vzhledu alb uvažovala, takže jsem v hlavě měla docela jasný obrázek o tom, jak by mělo album vypadat. Bylo pak potřeba tomu dát jednotnou formu a doladit vše tak aby spolu ladilo. Myslím, že jsem navrhla tak 5 různých provedení před finálním designem.

Plánujete nabídku alb ještě nějak rozšiřovat?

Určitě. Od počátku jsem věděla, že rozšířím nabídku kreativních fotoalb na různé životní události. Právě dokončuji fotoalbum na téma cestování, na které se moc těším.

 

Komentáře