Emitex – výbava na zimu – fusak & rukávník

Jak možná už víte, mám ráda značku Emitex. Mimo jiné proto, že je česká a nabízí funkční a praktické věci za velmi příznivé ceny.

Když jsme čekali Adélku, dostala jsem tip, ať od ní koupím fusak do kočárku. A koupě rozhodně nelituju!

Emitex fusak cocoonVybrala jsem Zavinovací fusak COCOON. Je vyroben z atestovaného fleesu, který má navíc antipeelingovou úpravu, takže nechlupatí a nežmolkuje 🙂 Výplň tvoří polyesterové vlákno, které se vyznačuje dobrou izolací a tvarovou stálostí (fusak se nevytahá). Obojí můžu potvrdit z vlastní zkušenosti, protože s námi kroutí už 3. rok a pořád vypadá jako nový.

Fusak je určen pro děti cca 0 – 3 let. Takovéhle věkové a hlavně velikostní rozmezí umožňuje zavinovací systém, který se díky suchým zipům přizpůsobí velikosti dítěte co do šířky. Délka fusaku je nastavitelná pomocí stahování kolem hlavičky dítěte.

Vychytávky, které na fusaku oceníte:

  • fusak ve spodní části omyvatelný! Takže nemusíte padat do mdlob, když chodící děcko projde každou špinavou louží – tenhle fusak to ustojí 🙂
  • součástí fusaku je omyvatelný nánožník, který se přetáhne přes fusak a tak jej ochrání při vlhkém počasí a také před větrem, nánožník je schován v kapse ve spodní části fusaku
  • stáhnutím kolem hlavičky dítěte se vytvoří kapuce, která ochrání dítě před chladem
  • fusak má vyšité univerzální a dostatečně velké otvory pro všechny systémy upínání v kočárku/autosedačce – stačí jen prostřihnout, což při troše šikovnosti zvládne každý 🙂
  • jak už jsem naznačila, fusak má využití v kočárku, ale dokonce i v autosedačce! V oblasti nožiček je totiž rozdělený.

Pokud jde o teplotní komfort, není to fusak do úplně nejtužších zim. Ale může být – dá se k němu totiž dokoupit odepínací vložka, která jeho tepelné vlastnosti vylepšuje.

Pohodlí dítěte je zajištěno, ale co nebohý rodič, kterému v zimě mrznou ruce vezoucí kočárek?! Emitex myslí i na pohodlí rodiče! Ruce před zimou, větrem a mrholením ochrání rukávníky!

Emitex rukávníkyJá vybrala Rukávník DUO 2v1, který je rozepínací a dá se tím pádem použít dvěma způsoby – na jednu rukojeť kočárku, nebo na dvě a la golfové hole. Zvolila jsem ho z prostého důvodu – manžel měří bez dvou centimetrů 2 metry, a nedá se říct, že by měl zrovna úzká ramena. Představa, jak se souká rukama do klasického spojeného rukávníku, mě docela bavila 😛 , ale protože jsem hodná manželka, dala jsem si práci a našla tohle fajn řešení 🙂 Vnitřek rukávníku tvoří příjemný fleese, vnějšek je polyamid s voděodolnou úpravou.

 

Komentáře