Ekologické praní s vajíčkem EcoEgg

Nevím, jestli to máte stejně, ale já začala spoustu věcí řešit víc až s dětma. Pokud to jde, nepatlám je žádnou chemií, uklízecí a mycí prostředky používáme ekologické, sama jsem taky přešla na přírodní kosmetiku… Řada přišla i na ekologické řešení praní. Už delší dobu jsem měla v merku na eshopu Krásná každý den prací vajíčko EcoEgg. A tak jsem ho nakonec opravdu pořídila.

EcoEgg vajíčkoEcoEgg je moderní ekologicky šetrný produkt na praní prádla. Je to skvělá alternativa běžných chemických pracích prostředků. Jak funguje? Stačí ho naplnit kuličkami (kterým se říká pelety) a vložit do bubnu pračky, kde pelety vytvoří přírodní pěnu a začnou pracovat (jsou dvojího druhu – turmalínové keramické a bílé minerální – a každá z nich plní svůj úkol. Víc si o tom můžete přečíst tady, já bych to jen opisovala 🙂 ). Po vyprání je nutné jen vajíčko vyndat z pračky a nechat ho někde uschnout, aby bylo připravené na další nálož prádla 🙂

EcoEgg v koši s prádlemPrací vajíčka jsou určena pro citlivou pokožku, protože jsou hypoalergenní. Skvěle se tak hodí na praní dětského prádla (a dokonce prádla osob trpících atopickým ekzémem). Kromě toho, že jsou šetrné k přírodě a pokožce, jsou výhodné i po finanční stránce – cca 210 praní vychází na 480,- Kč (to jsou 2 koruny a 30 haléřů za jedno praní!). Šetrnost k přírodě nespočívá jenom ve složení obsahu vajíčka. Při používání EcoEgg nevzniká odpad v podobě prázdných plastových obalů (a že jich při dvou malých dětech člověk shromáždí…) Pro mě je fajn i to, že vyperou bílé i barevné prádlo, takže není potřeba mít speciálku na ten a ten druh prádla (v pohodě zvládnou i funkční oblečení, jako je termoprádlo). Prací schopnosti jsou srovnatelné jako u pracích prášků a gelů (s běžnou špínou si poradí perfektně, skvrny od rajčatového protlaku to chce vzít vícekrát). Pokud jde o vůni, sáhla jsem po té s názvem „Svěží bavlna“. Je to krásná decentní vůně, která je kombinací éterického oleje z pačuli, oleje z květů kosatce a vanilky doplněná o rostlinné pižmo. Kromě Svěží bavlny je v nabídce vajíčko s vůní Jarních květů a taky bez vůně.

Komentáře