Dřevěné didaktické hračky od Little Finger – dřevěné pexeso

aZcEvDjbCFuZppN_fOVJ5oZkbv7ESAG5zg-PqhXmoEHObimr1OUeUhlsIzaleK9CAIQ7To4Vždycky mě hrozně baví Matěje pozorovat, co jako první udělá, když mu dám do ruky něco nového. Když nám přišlo dřevěné pexeso od Little Finger, nebylo tomu jinak. Když jsem pexeso vybalila z krásného látkového pytlíčku, ve kterém bylo pečlivě zabalené, a podala mu ho, aby ho mohl důkladně prozkoumat, tak jako první začal přejíždět prstíkem po zadní straně, která je čistě dřevěná a tedy hrubší než ta, na které je obrázek. Evidentně z toho byl hodně překvapený :-). Až pak mi došlo, že si s dřevěnou hračkou ještě asi nikdy pořádně nehrál, protože jsem si myslela, že dřevěné hračky pro takhle malé děti spíš nejsou. Musím uznat, že tenhle názor jsem musela změnit, protože Matýsek byl z pexesa opravdu unešený a stejně tak i já :-).
Matěj je samozřejmě ještě moc malý na to, abychom spolu hráli klasické pexeso. Na tuhle hru si budu muset ještě nějaký ten pátek počkat, ale to neznamená, že nám pexeso doma jen tek leží. To by byla opravdu škoda :-). Matěj asi nejraději tluče kolečkama o sebe, kutálí je po podlaze, žužlá je a dost často je používám, abych ho něčím zaujala při přebalování a chviličku v klidu ležel na zádech :-). Pexeso by mělo být odolné a zatím Matějovo hraní opravdu zvládá bez úhony :-). Moc se mi taky líbí nápad, že když už je dítě starší, dá se pexeso použít třeba jako platidlo při hraní na obchod nebo si můžete skládat příběhy podle obrázků na jednotlivých kolečkách.
bNvyJ1q-lnvRVitIYh7czUuTU0XgEeXFpnMelUC0o_FCrMWCAQqtUGQbLp1wpzopTTNGtbsJak jsem už nakousla, pexeso je vyrobené ze dřeva (silnější bukové překližky). Na jedné straně jsou obrázky, které jsou ručně malované a každý kousek je tedy skutečný originál! My máme pexeso s indiánskými motivy. Koupit si ale můžete taky pexeso s motivy lesa nebo vláčků a mnoho jiných. Pexeso se skládá z 16 koleček, které jsou zabalené v látkovém pytlíčku, takže může všude cestovat s vámi. Když bude váš drobek pexeso s chutí ožužlávat, nemusíte se bát, že by mu to mohlo nějak ublížit, protože všechny obrázky jsou malované nezávadnou barvou, která je vhodná na dětské hračky. Pexeso můžete klidně koupit už dětem od 6 ti měsíců. Je lehounké díky svému tvaru se dobře drží i v malé ručce. S Little Finger nešlápnete vedle i pokud hledáte originální a zajímavou hračku pro větší děti, protože vyrábí taky didaktické hračky pro děti cca. od 2 let, jako jsou různé  provlíkačky, dřevěné piškvorky nebo skládačky. Pro ty úplně nejmenší pak můžete pořídit třeba dřevěné kousátko.
Dřevěné hračky od Little Finger můžete koupit na fleru, na facebooku nebo i v kamenných obchodech v Praze, Třebíči a Olomouci (kde přesně zjistíte v rozhovoru níže), tak určitě nezapomeňte její obchůdky navštívit, stojí to za to!
Zajímává vás, jak vznikl název Little Finger nebo jak se maminka na mateřský dostane k tomu, že vyrábí zrovna dřevěné hračky? Tak si určitě přečtěte rozhovor, který nám Little Finger poskytla!:-)

Jste maminka na mateřské, jak staré jsou vaše děti?

Mám dvouletého syna Kubíka.

Co vás přivedlo na myšlenku začít vyrábět didaktické hračky pro děti?

Chtěla jsem svému, tehdy šestiměsíčnímu, synovi koupit nějaké hračky na podporu jeho psychomotorického vývoje. Měla jsem nejspíše příliš vysoké nároky na materiál, estetiku výrobku a cenu. A místo toho, abych z některých nároků ustoupila, vytvořila jsem si je sama.

_RWSwkAizbbPv19f6j6X4MzuqOAFV2V5X2g53K63k_XPxrHTDm9WbeP2ZThvAvFEyg59ULQVětšina maminek se na mateřské věnuje spíš šití, háčkování, pletení atd., ale vy pracujete se dřevem, proč zrovna dřevo?

K tomu mě přivedl opět můj syn, jelikož mu nechutnají plastové hračky a můj táta. Už jako malá holka jsem v tátově dílně vyráběla dřevěný nábytek pro panenky. Po vystudování střední i vysoké umělecké školy jsem se dala na profesionální dráhu grafického designu, což bez počítače v dnešní době nelze. Na mateřské dovolené jsme si od počítače chtěla odpočinout a vrátit se k ruční tvorbě. V této době si táta zakoupil pro osobní účely CNC řezačku a nabídl mi, že mi vyřeže, co budu chtít. To ještě netušil, že ho za několik týdnů zaměstnám na plný úvazek na vyřezávání nejrůznějších zvířátek pro děti 🙂

Testujete své výtvory na vlastních dětech? S čím si nejraději hrají?

Samozřejmě, Little Finger je rodinný podnik :-). Děda vyřezává, maminka maluje a vnouček testuje (okusuje, ožužlává, hází je z co největší výšky a co největší silou. Sedí na nich, svačí na nich, používá je jinými způsoby, než bylo mým záměrem a hrozně ho to baví :-). Nejraději má nestárnoucí dřevěná pexesa, dřevěné kostky a protahovačku medvěda.

S čím jste si jako dítě hrála nejraději vy?

Pamatuji se na dřevěný domeček pro panenky, kde jsem navrhovala design interiérů a šila jsem panenkám módní kreace ze starých ponožek.

Na jaký svůj výtvor jste nejpyšnější?

Musím říci, že jsem pyšná na všechny (i ty které se moc neprodávají) a velice mě těší, když ho ocení i nakupující a hlavně jejich děti.

mt_2KeMA5Ca5emZwXMeeyzUREUt2OqgHzHzEcdJ9iQXhWMiyx4hvVqqZ7KO2Jfgv87EEu_0Jaké vaše hračky jsou nejprodávanější?

Dřevěná pexesa, protahovací didaktické pomůcky medvěd, slon a ježek.

Kde všude mohou maminky koupit vaše hračky?

Začala jsem na Fleru https://www.fler.cz/shop/little-finger. Pak mě oslovily Dvě kočky z Třebíče: https://www.facebook.com/u2kocek/, které mají jak kamenný obchůdek Karlovo náměstí 26/20, Třebíč, tak e-shop. Nyní mám své výrobky i v designovém obchůdku na Malé straně The Chemistry Design Store, U Lužického semináře 11, Praha: https://www.facebook.com/thechemistrydesignstore/?fref=ts. Také v Olomouci v Kavárně V lese, Žerotínovo náměstí, Olomouc: https://www.facebook.com/kavarnavlese/?fref=ts. V e-shopech http://ekodecko.cz/ a http://www.zandup.cz/.

Jaké máte do budoucna tvůrčí záměry? Máte v plánu třeba otevřít eshop?

Zatím neustále vymýšlím nové hračky, pro stále starší děti. Nyní mám v nabídce hračky a didaktické pomůcky pro děti do max. 5 let. Jak roste můj syn, vidím jeho vývoj a potřeby, tak mě napadají nové možnosti. Inspiruji se Montessori didaktickými hračkami a možnostmi technologie řezání překližky. Tvorbě e-shopu se nebráním, ale zatím nemám dostatek času. Škoda, že má den jen 24 hodin a musím také někdy spát :-).

Předpokládám, že výroba hraček je i vaším koníčkem, kolik času vám to zabere? Dá se to skloubit s péčí o děti a domácnost?

Dá se to skloubit. Čas na tvorbu mám ale jen v době, kdy můj syn spí. A jelikož jsou výrobky ručně malované, nemohu jich nabídnout příliš velké množství.

Jak vznikl název „Little Finger“?

Je to anglický překlad mého příjmení Malíková = malíček = Little Finger. Všichni se mě ptají, zda jsem fanouškem seriálu Hra o trůny, kde se postava se jménem Little Finger také vyskytuje. Nejsem 🙂

Budete ve výrobě hraček pokračovat i po skončení mateřské nebo se vrátíte ke své původní profesi?

Ráda bych pokračovala i po návratu do práce. Bude to nejspíš náročnější, ale pokud zúžím výběr zboží na nejprodávanější kusy, mohlo by to jít.

Komentáře