DIY: Domací divadýlko

Jaro – čas, kdy už se dá dělat venku tolik věcí! A nás zrovna navštivily neštovice…

Co se dá dělat. Zabavíme se doma. Už v zimě jsem Adélce vyrobila divadýlko. Teď ho určitě oprášíme a nejspíš budu muset nakreslit i další postavičky, protože kromě Karkulky si u nás našla místo i Šípková Růženka 🙂

Divadýlko postavičkyNa domácí divadlo potřebujete kartonovou krabici, barevné papíry, čtvrtku, lepidlo, lepenku, špejle, tužku, pastelky, fixy… Většinu z toho má každá dětná rodina, takže je to opravdu low cost záležitost, u jejíž výroby si navíc užijete spoustu zábavy (ono nakreslit na první dobrou třeba vlka, to není žádná sranda 😀 ).

Výroba je „ízypízy“ – v krabici vystřihnete díru, která bude představovat pódium. Polepíte papíry, pokreslíte a je hotovo. Postavičky jsou na vás. Fantazii se meze nekladou.

Divadýlko v akciJak jsem psala, Adélka má z pohádek nejradši Červenou Karkulku. Takže bylo jasné, do kterých postaviček jsme se nejdřív pustily my. Karkulka, vlk a holub (protože ujíždíme na verzi našich oblíbenců Svěráka a Uhlíře. Líbí se mi na ní, že není tak morbidní – vlk přežije a aby měl šanci se napravit, babička si ho zašije a stane se z něj vlk hlídací 🙂 ) byli prvotiny. Při druhém tvoření jsem dodělala babičku a myslivce. A mohlo se začít hrát!

V zimě se do hraní Adélka ještě tolik nezapojovala. Teď je to jiná! Sama si příběhy odehrává. A já miluju se na tyhle představení koukat 🙂 .

Zase jsem si potvrdila, že není potřeba kupovat mraky hraček (jestli si článek přečte manžel, určitě se bude smát 😀 ). Naopak. U home made věcí je ta výhoda, že se zabavíte už při jejich výrobě. A ten pocit na závěr, když je dílo dokonané – pýcha na straně maminky a radost v očích dítěte. Co víc si přát 🙂

Komentáře