Den dětí v Praze – 4 tipy, kam vyrazit

V sobotu nás čeká svátek našich nejmenších – Den dětí. A protože zážitky jsou pro děti nejlepším dárkem, určitě někam společně vyražte! 🙂 V Praze se bude slavit na mnoha místech. A pokud ještě nemáte konkrétní plány, můžete se inspirovat třeba u nás… 🙂

Na vláčky do Braníka

Jestli máte doma, stejně jako my 🙂 , malého milovníka vláčků, tak můžete vyrazit do pražského Braníka. Program se bude odehrávat přímo na nádraží. A na co se můžete těšit? Třeba na okružní jízdy parních a motorových vlaků, výstavu železničních vozidel, jízdy do depa metra Kačerov s možností prohlídky, jízdy historickými autobusy a mnoho dalšího. Akce bude probíhat od 9 do 18 hodin.

Přijďte vysvobodit Alenku do Žlutých lázní

Zlá královna se rozhodla, že připojí ke své říši i Žlutozem! Přijela do naší žluté říše, Alenku zajala a zaklela ji do hlubokého spánku! Přijďte ji s dětmi vysvobodit! 🙂 Děti se mohou těšit na kouzelnou stezku se spoustou zábavných úkolů a hádanek, dílničku pro malé výtvarníky, malování na obličej, koutek pro nejmenší, pouťové atrakce, tržiště i ohýnek a buřtíky… Akce bude probíhat od 10 do 18 hodin.

„Za tajemstvím pindruší“ na Petřín

Muzeum hlavního města Prahy zve rodiny s dětmi na Den dětí na Petříně. Akce se koná pod širým nebem mezi Petřínskou rozhlednou a Bludištěm na Petříně. Na programu jsou sportovní aktivity, soutěže, dílny a putovní hra „ Za tajemstvím pindruší“, která se váže k probíhající výstavě 50. let se Čtyřlístkem.  Akce bude probíhat od 11 do 17:30.

Hry z dob našich babiček v Toulcově dvoře

Program pro děti v Toulcově dvoře nebude probíhat přímo 1.6., ale až v pondělí 3.6.! Nicméně program mě natolik zaujal, že jsem si říkala, že by mohl být zajímavý i pro vás (a slavit můžete vlastně hned dvakrát 🙂 ). A co se vlastně bude dít? Děti si budou moct na vlastní kůži vyzkoušet honění káči a obručí, odpalování špačků, chytání drápků, skákání přes švihadlo, v pytlích nebo panáka, házení na cíl a třeba taky střelbu z luku.Okolo 16 hodiny přijde na řadu táborák s opékáním buřtů (toho si nezapomeňte přinést) a hraní na kytáru 🙂 A pokud máte rádi zvířátka, tak se těšte na netopýry, které si budete moci na živo prohlédnout! Akce bude probíhat od 14 do 18 hodin, vstup dospělí 50,-Kč, děti do 15 let zdarma.

 

 

 

 

 

Komentáře