Dárky z přírody aneb pojďme se připravit na Ježíška

Moc dobře si pamatuju, jak jsem jako dítě milovala chvíle, kdy jsme s rodičema vyráběli zvířátka z kaštanů a žaludů nebo skládali obrázky z podzimních listů. Proto jsem nemohla odolat knížce Dárky z přírody – 100 nápadů na tvoření s dětmi. Tolik inspirace na jednom místě!

Určitě mi dáte za pravdu, že nejkrásnější jsou ručně dělané dárky od dětí. A proto vám chci tuhle knížku aspoň lehce představit, abyste měli případně čas ji pořídit a připravit s dětmi dárečky pro příbuzenstvo 🙂 . Já si moc dobře pamatuju, že jsem všechny obdarovávala obrázkama a keramikou. Obzvlášť moji o 12 a 13 let starší sourozenci byli doslova nadšení 😀 . Dodneška se tomu smějeme 🙂 .

Zpátky ke knížce… Kapitoly jsou rozdělené jednak podle ročních období, ve kterých v přírodě seženete a nasbíráte potřebné pomůcky, a taky právě podle dané suroviny (např. dárky ze dřeva, dárky z listů, dárky z hlíny).

Najdete tam jednak dárky dekorační, ale taky praktické a dokonce i jedlé 🙂 – taková bezinková marmeláda nebo měsíčkový čaj. To by možná sklidilo úspěch i u mých sourozenců 😀

Jak jste na tom vy? Tvoříte doma s dětmi? Budeme rádi za vaše tipy a inspirace 🙂

Komentáře