Balónek Aniball – malý zázrak, díky kterému jsem porodila přirozeně

Když jsem byla na začátku druhého trimestru těhotenství, kamarádka mně doporučila balónek Aniball (www.aniball.cz) nebo-li levnější variantu originálního produktu Epi-no (www.epi-no.cz).

Jedná se o zdravotnickou pomůcku, gumový nafukovací balónek s pumpičkou, sloužící k nácviku průchodu hlavičky od 36 tt, k nácviku zapojování správných svalů v rámci tlačící fáze, čímž dochází ke zjednodušení jejího průběhu a usnadnění celkové rekonvalescence po porodu.

Mezi prokazatelnými přínosy balónku Aniball patří, že se většině žen, které jej před porodem používají, podaří porodit miminko bez natržení či nástřihu hráze. Mé kamarádce se díky Aniballu podařilo absolvovat oba porody svých dcer bez nástřihu hráze. Já jsem se mírnému nástřihu bohužel nevyhnula, jelikož měla Emička při porodu velký obvod hlavy, a to 36,5 cm. Pro zajímavost jsem s nácvikem skončila na obvodu 28,5 cm. Stačí cvičit 15 min denně a s každodenním trénováním se zvyšuje velikost obvodu nafouknutého balónku. Jsem přesvědčená o tom, že kdybych s Aniballem necvičila vůbec, musel by být nástřih mnohem větší.

Aniball podporuje efektivní fyzickou a psychickou připravenost a sebedůvěru na porod, významně zkracuje druhou dobu porodní, což mohu potvrdit ze své vlastní zkušenosti (vlastní tlačící fáze u mého porodu trvala cca 25 minut). Připravuje porodní cesty na průchod hlavičky dítěte, přispívá ke zpevnění a posílení svalů pánevního dna po porodu a k regeneraci svalstva v pánevní oblasti, čímž dochází k omezení úniku moči bezprostředně pár měsíců po porodu a možnosti vzniku inkontinence v pozdějším období. Lze podpořit i následným cvičením nejdříve 6 týdnů po porodu, po úplném zahojení všech ran. Já jsem již po porodu s Aniballem necvičila, zvolila jsem alternativu ve formě jógového cvičení určeného k posílení svalů středu těla a pánevního dna.

Tvar balónku vychází z afrického porodnictví, kde se ženy připravjí s vytvarovanou tykví – kalabasa.

Kalabasa

alabasa

 

Aniball
aniball

 

Aniball s pumpičkou

aniball s pump

Gumová část balonku lze lehce sundat z nástavce s pumpičkou a lze tak snadno sterilizovat a udržovat v čistotě a případně při dalším těhotenství je možné gumovou část dokoupit za velmi příznivou cenu.

Z vlastní zkušenosti mohu Aniball velmi vřele doporučit. Díky němu jsem při vlastní tlačící fázi (druhá doba porodní) okamžitě věděla, jaké svaly zapojit při vypuzování miminka z dělohy, a proto byla tato fáze poměrně krátká. Jsem naprosto přesvědčena o tom, že kdybych před porodem Aniball nepoužívala, došlo by vzhledem k mé obrovské vyčerpanosti po zdlouhavém vyvolávaném porodu na císařský řez, připravila bych se o možnost přirozeného porodu. Na tuto zdravotní pomůcku nedám v žádném případě dopustit!

Komentáře