Anatomický nočník Reer

reer2Už je to nějaký ten týden, co Matěj začal celkem stabilně sedět. Řekla jsem si, že bychom tedy mohli koupit nočník. Zatím je mi úplně jasný, že pokud se nám podaří něco zachytit, bude to spíš náhoda, protože na to Matěj ještě, dle mého názoru, není úplně zralý, ale takové menší seznámení určitě nebude na škodu. Původně jsem si myslela, že prostě koupím nočník a bude, ale pak jsem zjistila, že existují desítky typů v cenovém rozmezí od cca. 100,-Kč do asi 1.400,-Kč… Nakonec jsem se rozhodla pořídit anatomický nočník Reer. Zatím nemůžu posoudit, jak bude nočník Matějovi vyhovovat v praxi, ale i tak jsem vám o něm chtěla napsat pár řádků. Třeba vám to pomůže, pokud se po nočníku taky právě ohlížíte.

Anatomický nočník by měl dítěti umožňovat, aby při vyprazdňování správně sedělo.  Děťátko by mělo být vlastně jakoby v podřepu, mít zakulacená záda (nemělo by se zády opírat o žádnou opěrku) a hlavně mít kolínka docela vysoko. Při pátrání po tom „pravém“ nočníku jsem se třeba i dočetla, že některým dospělým, kteří mají problém s vyprazdňováním, se doporučuje dát si při sezení na toaletě pod nohy stoličku.

Nočník Reer je vhodný už pro děti od 12-ti měsíců. Je tvarovaný tak, aby dítěti umožňoval správně sedět. Nemá žádné hrany v oblasti zadečku a neměl by tedy nikde tlačit. Na jedné straně má okraj trochu vyšší tak, aby ho chlapečci nepřečůrali :-). Vnitřek nočníku je celkem malý, takže bude sedět i menším dětem, což můžu potvrdit, protože Matěj je spíše drobnější. Moc se mi líbí taky design, který je vlastně velmi jednoduchý. Nočník si můžete koupit v klučičí modré (ten máme my), holčičí růžové nebo neutrální smetanové. Díky otvorům v přední části, které mají být oči (asi medvídka ?) J, se dá s nočníkem dobře manipulovat. Cena byla taky celkem příznivá – cca. 250,-Kč. Zatím jsem našla asi dvě negativa. První je to, že nočník nemá na spodní straně žádné protiskluzové pásky, a tak si říkám, jestli ho Matýsek, když se bude na nočníku třeba vrtět, nepřevrhne. Uvidíme. Další postřeh se týká čištění. Když jsem nočník vybírala, narazila jsem na takové, co mají vyndavací vnitřek, takže by se měly líp čistit, což mi přišlo celkem praktický. Nočník Reer tohle nemá, ale snad to nebude tak moc vadit. Teď už zbývá jen Matýska s nočníkem skamaráditJ.  Máte nějaké tipy? Kdy jste to s nočníkem poprvé zkusili vy? Budu ráda za vaše rady a postřehy 🙂

Komentáře