Adélčino první opravdické pyžámko

Pyžámko OuuliheňJak všichni moc dobře víme, spánek je alfa omega. Když se špatně vyspíme, má to dopad na celý náš den. Můžu-li soudit podle sebe, k dobrému spánku určitě přispívá pohodlné pyžámko, které nikde netlačí, nepne a je vyrobené z kvalitního a příjemného materiálu. A právě takové Adélka dostala! Perfektní pyžámko, které nejenže spňuje všechny mnou uvedené požadavky, ale k tomu všemu je ještě hrozně hezký a dokonce i rostoucí!

Řeč je o pyžámku od moc šikovné maminky Olinky, která svoje skvosty prodává na svém eshopu ouulihen.cz. A co že je na tomhle pýžu krom toho, že je krásné, tak úžasného?

  • Ouuliheň kolážJe vyrobeno z bambusového úpletu, který má samé super vlastnosti. Za prvé pohlcuje 4krát víc vlhkosti než bavlna, takže je to ideální volba pro děti, které se v noci potí. Za druhé je antibakteriální, takže se skvěle hodí i pro děti s citlivou pokožkou. A za třetí je to materiál, který je strašně příjemný na dotek, jemňoučký a takový jakoby chladivý (při teplém počasí údajně opravdu chladí a v zimě naopak hřeje).
  • Je rostoucí, takže vydrží děťátku dlouho!
  • Skvěle padne, nikde nic netlačí, nepne, ale zároveň vše drží na svém místě celou noc (kalhoty nepadají dolů, protože mají vyvýšený pas, který na tělíčku jednak perfektně drží a za druhé nikde netlačí, nohavice a rukávy mají náplety, takže se nevyhrnují).

Olinka byla tak hodná, že nám odpověděla na pár otázek, ze kterých vznikl krásný rozhovor 🙂 Najdete v něm mimo jiné konkrétní informace k pyžámku. Jako třeba proč se rozhodla pro bambus nebo co si můžeme představit pod pojmem rostoucí pyžámko… A čtěte pozorně! Možná si totiž o jedno pyžámko budete moct brzy zasoutěžit a možná se vám načtené informace budou hodit 🙂

Olí, kdo stojí za OUUlíhní? Představíte se nám trochu? Jste maminka?

Jsem máma dvou malých dětí na mateřské, která si po večerech šije a děsně jí to baví. Ouulíheň vznikla před skoro dvěma lety a od té doby se snažím své výrobky vylepšovat a někam posouvat. Momentálně už vytvářím produkty pouze z látek, které jsem si sama navrhla. 🙂

Ouuliheň hnízdoJak jste se dostala k šití věcí pro děti?

Úplnou náhodou a můžou za to mé kamarádky, které se shodly v jeden rok, že budou rodit o sto šest. Jedna dokonce čekala dvojčata a já přemýšlela, co miminkům koupím jako dárek k narození. Říkala jsem si, že ušetřím a něco jim vlastnoručně ušiju. (To jsem si ještě naivně myslela, že látky jsou levné 😀 ) A tehdy vznikla má první hnízda. A od té doby už to jelo.

Kde všude si mohou maminky vaše věci prohlédnout a objednat?

Můžete mě najít na facebooku i instagramu, ale přiznávám, že na instagramu jsem mnohem aktivnější. Vše pak najdete na mém e-shopu ouulihen.cz, kde si můžete věci i objednat.

Ouuliheň hadCo si u vás zákazníci nejčastěji kupují?

Nejčastěji prodávám hnízdečka pro miminka. Ale snažím se k nim došívat i věci do sady, takže v nabídce mám povlečení, zavinovačky, mantinely. A hodně oblíbení jsou i moji hadi do postýlky, kteří slouží jako náhrada hnízda, když už je děťátku malé.

A z druhé strany – dá se říct, co vás baví nejvíc šít?

Největším oblíbencem jsou určitě hnízda. U každého si představím, jak bude to miminko malé a krásné. 🙂

Adélka má od vás krásné bambusové pyžámko, které je navíc rostoucí! Prozraďte nám, v čem je výhoda bambusové tkaniny?

Ouuliheň pyžámka v akciBambusová pyžamka jsou mým prvním velkým projektem. Vymýšlela a plánovala jsem je skoro rok. Nikde na trhu totiž podobná nenajdete. Mám ráda, když jsou věci maximálně praktické. Bambusové pyžamko má výhod hned několik. Za prvé je rostoucí. To znamená, že má prodlouženou délku nohavic, rukávů a trika. U nohavic a rukávů jsou náplety, které zabraňují sklouzávání a pyžamko tak krásně sedí kde má. Délka je prodloužena o tři velikosti. První prototyp jsem šila dcerce před rokem a teprve nyní z něho pomalu vyrůstá. Takže pyžamko vydrží sloužit opravdu dlouho. Druhou výhodou je vyvýšený pas z nápletu, takže v pase neškrtí žádná guma a když se děti v noci odkopou, nemají holá záda. Náplet hezky obepne jejich bříška a prodloužené tričko jim sahá až pod zadeček. Takže ani ti největší noční cestovatelé nebudou mít ledová záda. A třetí výhoda je použitý materiál. Dlouho jsem hledala něco, co by bylo příjemné na dotek, až jsem narazila na bambusový úplet. Bambus má vysokou gramáž a přesto je úžasně lehoučký a tenký. Je až hedvábně měkký a má skvělé termoregulační vlastnosti. Nasaje až 4x více vlhkosti než bavlna, dobře odolává bakteriím a má schopnost neutralizovat pach (např. pot). Bambus dýchá, v létě chladí a v zimě zahřívá.

A na závěr – jak vznikl název OUUlíheň ?

Na vzniku názvu se podílelo několik lidí u sklenky vína na svatbě našich kamarádů. Měl to být spíše vtip, ale už mi to nějak zůstalo. 🙂 Bylo to v době, kdy jsem začala oficiálně prodávat a šila jsem převážně hnízda. Můj manžel jim říkal líhně. „O“ je pak vzato z mého jména Olga a UU jsou tam na počest všech matek jako ženská naďra. 😀

Komentáře